V rozhovoru s novou moderátorkou podcastů Rodinné sítě Alžbětou Skleničkovou se dozvíte například jak a kdy mají rodiče o adopci s dětmi mluvit. Nebo jestli a jak ovlivnil Bářin kontakt s původní rodinou vztah k rodině adoptivní.
Moje adoptivní máma poslala biologické mámě na narozeniny přání a poděkovala jí za mě
Tento díl Podcastu Rodinné sítě na streamingových platformách
Bára Procházková strávila prvních několik měsíců svého života v kojeneckém ústavu a následně byla adoptována. Dnes jako dospělá žena, která má za sebou velmi intenzivní práci na sobě dokáže otevřeně a upřímně mluvit o tématech, které jí adopce do života přinesla.
Sdílejte s ostatními
Vánoce, Mikuláš, Velikonoce i narozeniny – pro rodiče často přicházejí svátky s velkými očekáváními a tlakem na dokonalost. Jak ale přistupovat k dětem vyrůstajícím v náhradních rodinách během těchto oslav tak, aby byly pro ně opravdu radostné a bez stresu?
Podívejte se na druhý, navazující rozhovor Rodinné sítě s MUDr. Barborou Fišárkovou, Ph.D. S moderátorkou Alžbětou Skleničkovou pokračovaly v tématu dětí maminek, které jsou závislé na návykových látkách.
Hostitelská péče představuje způsob, jak mohou děti z dětských domovů, pro které se nedaří nalézt dlouhodobé pěstouny, navázat dlouhodobé a vztahy s dospělými mimo ústavní prostředí.
Do podcastu Rodinné sítě tentokrát přijala pozvání MUDr. Barbora Fišárková, Ph.D. S moderátorkou Alžbětou Skleničkovou otevřely velmi těžké téma dětí maminek, které jsou závislé na návykových látkách. Tyto děti po porodu prožívají tzv. abstinenční syndrom.
Do podcastu Rodinné sítě přijal opět pozvání Zdeněk Soudný, ředitel doprovázející organizace Dobrá rodina o. p. s. Tentokrát se vyjadřuje k tématu dětského ombudsmana, který právě prochází legislativním schvalováním.
Do podcastu Rodinné sítě tentokrát přijala pozvání Mgr. Jana Klinecká, vedoucí oddělení Sociální péče Magistrátu hlavního města Prahy.
Do podcastu Rodinné sítě přijal tentokrát pozvání Zdeněk Soudný, ředitel doprovázející organizace Dobrá rodina o. p. s.
Ve třetím navazujícím rozhovoru s Mgr. Zdenkou Štefanidesovou, která je původním povoláním pedagog, se dozvíte, jaké další nástroje, aktivity a techniky pomáhající dětem v seberegulaci mohou učitelé snadno a hladce zařadit do výuky.
Přechodná pěstounka Radka Švecová měla v péči už třináct dětí, dvě z nich předávala zpět do původní rodiny.
Podívejte se na navazující rozhovor podcastu Rodinné sítě. Opět s Janou Luhanovou na téma prarodičů v roli hlavních pečujících osob. Tentokrát se na téma díváme více z pohledu dětí, které v těchto rodinách vyrůstají.
Procházejte web
Projekt vznikl za podpory Nadace Jistota Komerční banky a organizace Dobrá rodina.
Rádi byste Rodinnou síť finančně podpořili?
číslo našeho účtu je: 2300291857/2010 (Kč), do poznámky k platbě uveďte tento text: RSDAR