Jak pomoci dětem, aby mohly otvírat a zpracovat těžká témata?

Přehrát video
Tento díl Podcastu Rodinné sítě na streamingových platformách

V novém díle podcastu Rodinné sítě se dozvíte, co může náhradním rodičům pomoci k tomu, aby vytvořili pro děti bezpečné prostředí. Místo, kde děti budou schopny otevírat i těžká témata, která vyrůstání v náhradní rodině přináší.

K tomuto tématu moderátorka Alžběta Skleničková pozvala dva hosty.

Bára Procházková strávila prvních několik měsíců svého života v kojeneckém ústavu a následně byla adoptována. Dnes jako dospělá žena, která má za sebou velmi intenzivní práci na sobě, dokáže otevřeně a upřímně mluvit o tématech, které jí adopce do života přinesla.

Mgr. Milena Mikulková je sociální pedagog. Zaměřuje se na rozvíjení životních dovedností dětí i dospělých. Pomáhá jim, aby se naučili rozumět sami sobě a zorientovat se ve vlastních potřebách a očekáváních.

Najít kolem sebe lidi, který mě přijmou tak, jak jsem, jako náhradního rodiče, aniž bych byla dokonalá, abych měla kde se uvolnit a mohla to dítěti předat.

Milena Mikulová

Sdílejte s ostatními

Mgr. Jana Klinecká
Do podcastu Rodinné sítě tentokrát přijala pozvání Mgr. Jana Klinecká, vedoucí oddělení Sociální péče Magistrátu hlavního města Prahy.
Zdeněk Soudný
Do podcastu Rodinné sítě přijal tentokrát pozvání Zdeněk Soudný, ředitel doprovázející organizace Dobrá rodina o. p. s.
Aktivity a techniky pro učitele, které pomáhají dětem se zklidnit
Ve třetím navazujícím rozhovoru s Mgr. Zdenkou Štefanidesovou, která je původním povoláním pedagog, se dozvíte, jaké další nástroje, aktivity a techniky pomáhající dětem v seberegulaci mohou učitelé snadno a hladce zařadit do výuky.
Radka Švecová (1)
Přechodná pěstounka Radka Švecová měla v péči už třináct dětí, dvě z nich předávala zpět do původní rodiny.
Jana Luhanová
Podívejte se na navazující rozhovor podcastu Rodinné sítě. Opět s Janou Luhanovou na téma prarodičů v roli hlavních pečujících osob. Tentokrát se na téma díváme více z pohledu dětí, které v těchto rodinách vyrůstají.
Podcast se Zdenkou
Jste učitel, asistent pedagoga nebo rodič? Pak vás určitě bude zajímat, jaké techniky, aktivity a pomůcky mohou pomoci dítěti ve školním prostřední k lepší seberegulaci.
Podcast Rodinné sítě s Janou Luhanovou
S Bc. Janou Luhanovou, DiS. jsme si v podcastu Rodinné sítě povídali o tématu prarodičů, kteří se ocitli v roli hlavní pečující osoby.
Radka Švecová
Mgr. Radka Švecová, původním povoláním sociální pedagog, se celé profesní období pohybuje v sociální oblasti a posledních 15 let v neziskovém sektoru. Více než deset let je přechodnou pěstounkou a pečovala s manželem již o 13 dětí. Jako předsedkyně Profesní...
Zdenka Štefanidesová
Zajímá vás, jak u dětí můžete doma podpořit seberegulaci náročného chování? Jaké zklidňující mechanismy používají děti přirozeně a proč rodiče někdy samy této přirozené regulaci emocí nevědomky brání?
Klára Chábová
Do podcastu Rodinné sítě tentokrát přijala pozvání Klára Chábová, výkonná ředitelka nadačního fondu Krok domů. Posláním tohoto fondu je zvýšit šance mladých lidí obstát v reálném životě po odchodu z dětského domova.